fot. Mateusz Sienkiewicz
Dwie kawalerki i dwupokojowe mieszkanie będą do dyspozycji młodych mieszkańców powiatu szczecineckiego, którzy opuszczają rodziny zastępcze lub placówki opiekuńczo-wychowawcze.

Mieszkania treningowe powstały w ramach projektu „Nawigator Samodzielności”, który powinien być początkiem podobnych procesów w całym kraju - mówił Olgierd Geblewicz, marszałek województwa zachodniopomorskiego: - Problem powinien być rozwiązany w sposób systemowy, abyśmy mieli narzędzia, które pozwolą finansować tego typu usamodzielnianie się - budowanie pewnego pomostu.

Na początek w mieszkaniach treningowych zamieszkają cztery osoby. Wśród nich jest Klaudia: - Mieszkanie jest piękne. Będę mieszkała z bratem. To jest początek czegoś nowego i usamodzielnienia się. Nie będzie łatwo, ale warto spróbować.

Projekt „Nawigator Samodzielności” zakłada nie tylko przekazanie mieszkań. 48 osób z powiatów szczecineckiego, łobeskiego i wałeckiego objętych zostanie także wsparciem mentorskim z zakresu psychologii, komunikacji interpersonalnej i racjonalnego gospodarowania budżetem domowym.

Dziś podobne mieszkanie uruchomione zostanie w Wałczu, a w tym tygodniu także w Łobzie.

ms/rż/jż

fot. Mateusz Sienkiewicz
fot. Mateusz Sienkiewicz
fot. Mateusz Sienkiewicz