W dniach 13-14 października 2017r. w Świnoujściu odbyły się 31. Mistrzostwa Europy Karate Kyokushin KWF. W zawodach wzięły udział także reprezentacje Japonii oraz Stanów Zjednoczonych.

Polacy podczas mistrzostw zajęli drugie miejsce w ogólnej klasyfikacji drużynowej. Do sukcesu naszej reprezentacji w znacznym stopniu przyczynili się zawodnicy z Pomorza, którzy łącznie zdobyli 17 medali.

Na mistrzostwach najlepiej zaprezentowała się pochodząca z Ustki Aleksandra Karpuk, która zdobyła dwa złote medale – pierwszy w kategorii kata, a drugi w kumite (walki) kobiet w kategorii OPEN. Tym samym została wybrana najlepszą zawodniczką zawodów.

Koszaliński Klub Karate Kyokushin reprezentowało ośmiu zawodników – Jerzy Dudziak, Michał Bączyk, Katarzyna Regent, Paweł Jezierski, Kordian Porębski, Wiktoria Szumska, Krystian Szymański i Mateusz Pawliszyn. Znakomity występ zaliczył Paweł Jezierski, który przywiózł do Koszalina dwa brązowe medale. Seniorom zabrakło trochę szczęścia i mimo naprawdę wspaniałych walk – nie udało im się wejść do strefy medalowej. Trenerem i opiekunem zawodników był sensei Andrzej Kłujszo, któremu wręczona została pamiątkowa statuetka z okazji 40-letniej działalności w karate kyokushin.

Sama impreza zorganizowana była na bardzo wysokim poziomie, a udział w dwudniowych zawodach wzięło ponad 400 zawodników z 24 krajów. Podczas oficjalnej ceremonii zostały także wręczone stopnie mistrzowskie. Wśród wyróżnionych znalazł się prekursor karate kyokushin w Polsce shihan Andrzej Drewniak, który otrzymał 9 DAN.