fot. iszczecinek
Wszystkie mecze mundialu w Rosji na dużym ekranie, a do tego inne atrakcje, konkursy i turnieje. W Koszalinie powstanie strefa kibica.

Wprawdzie do Mistrzostw Świata jeszcze ponad półtora miesiąca, ale jako pierwsi możemy już poinformować, że mieszkańcy miasta będą mogli wspólnie oglądać je na wielkim ekranie. - Strefa kibica powstanie na Rynku Staromiejskim - powiedział PRK Tomasz Nowe z koszalińskiego ratusza. - Pokażemy wszystkie mecze mundialu - od jego rozpoczęcia do zakończenia.

Oprócz tego na kibiców czekać mają także konkursy, turnieje i atrakcje dla najmłodszych. Nie powinno być także problemów z liczbą miejsc dla fanów. Inaczej niż podczas Mistrzostw Europy z 2016 r., posiadająca prawa telewizyjne TVP nie wprowadza aż takich obwarowań, jak wówczas Polsat. - Negocjacje z telewizją wciąż trwają, ale wszystko jest na dobrej drodze i myślę, że miejsc siedzących do komfortowego oglądania spotkań będzie dużo więcej niż dwa lata temu - podkreśla Tomasz Nowe.

Przypomnijmy, że wówczas była ich setka. Teraz może ich być blisko tysiąc, więc niewykluczone, że w strefie kibica pojawią się przenośne trybuny.

Organizacja imprezy powinna kosztować miasto ok. 100 tys. zł.

RW/ez