fot. Mateusz Sienkiewicz
Bezpłatny postój tylko dla klientów i tylko przez maksimum dwie godziny. Z taką propozycją wychodzą szefowie dwóch marketów w centrum Słupska.

-Trwają prace, dzięki którym uporządkowana zostanie powierzchnia parkingowa. Ma to na celu zapewnienie klientom sklepu jak największej liczby dostępnych miejsc, a jednocześnie ograniczenie traktowania parkingu jako długoterminowego miejsca postoju - informują przedstawiciele marketu działającego przy ul. Kołłątaja w Słupsku.

Klienci sklepów mają różne zdania na temat takiego rozwiązania: - Pierwsze słyszę. Dla mnie to jest totalna głupota. Powinni załatwić tych, którzy parkują, a nie przyjeżdżają do sklepu. Podjechać, zabrać, wywieźć i wszystko – mówią.

Szef słupskiej drogówki, podinspektor Marek Komodołowicz przyznaje, że od pewnego czasu istnieje problem z porządkowaniem parkingów przy marketach: - Zauważałem problem giełd samochodowych na parkingach przed marketem. Te podmioty jakoś sobie radzą, wstawiając szlaban lub czasowo ograniczając możliwość parkowania. Podstawy prawnej do usuwania pojazdów, jeśli nie narusza on przepisów ruchu drogowego, nie ma - zaznacza.

Jak podkreślają przedstawiciele sieci handlowych, które wprowadzają zmiany, podobne rozwiązania stosowane są z powodzeniem w wielu dużych miastach w całym kraju.

MS/ez

fot. Mateusz Sienkiewicz