fot. prk24.pl
Przedstawiciele rady osiedla i miejscy urzędnicy rozważali pomysł, by nawierzchnię stadionu przy ulicy Leopolda Okulickiego w Koszalinie pokryć polbrukiem. Duża część mieszkańców jest temu przeciwna.

Stadion ABC zmodernizowano i ponownie otwarto w sierpniu 2012 roku. Podczas trwającego niemal 2 lata, wartego 2,4 mln złotych remontu, obiekt wyłożono nawierzchnią tartanową. Ta już się zużyła i konieczna jest jej wymiana.

- Ustaliśmy z radą osiedla, że tartan zostanie zastąpiony nawierzchnią asfaltową. Niestety, na ogłoszony przez Zarząd Dróg i Transportu przetarg nikt nie odpowiedział. Przedsiębiorcy, z przyczyn technicznych, nie chcieli podjąć się tego zamówienia. Dlatego rozważano zastosowanie kostki betonowej. To wynikało z propozycji rady osiedla, która chciała zmienić charakter stadionu - ze sportowego na rekreacyjny - powiedział Robert Grabowski, rzecznik prasowy prezydenta Koszalina.

Rada osiedla nie chce już nawierzchni tartanowej.

- Jej okres użytkowania to tylko 5 lat. Nie mogliśmy na tym tartanie organizować dużych imprez, bo na stadion nie można wjeżdżać ciężkim sprzętem. Zakładamy, że coraz mniej dzieci będzie grało na tym boisku, bo przy Szkole Podstawowej nr 17 jest "Orlik". Dlatego chcemy, by stadion ABC był placem rekreacyjnym - stwierdziła Kazimiera Hołub, przewodnicząca rady osiedla Wańkowicza.

Zapytani przez nas mieszkańcy tego jednak nie chcą: - Skoro to jest stadion, to powinien służyć do gry. Jeżeli będzie utwardzony, to łatwiej będzie o kontuzje. A boisko przy "siedemnastce" nie jest otwarte całą dobę.

Władze miasta obiecują, że sprawie się jeszcze przyjrzą. - Otrzymujemy telefony od mieszkańców, że nie jest to dobry pomysł. Dlatego zastanowimy się nad inną nawierzchnią, która będzie bardziej przyjazna dla dzieci i młodzieży - zapewnia Robert Grabowski.

red./ar

Posłuchaj

Co dalej ze stadionem ABC?