fot. Jarosław Ryfun
To Jakub Pyżanowski z Koszalina i  Carlo Paolicelli z Pełczyc. Szef partii, wicepremier Gowin przedstawił ich dzisiaj w Koszlinie podczas konferencji prasowej.

Jarosław Gowin jednocześnie zaznaczył, że na terenie okręgu koszalińskiego powstają już koła terenowe. To przygotowania do jesiennych wyborów samorządowych.

- Jesteśmy w trakcie zaawansowanych rozmów na temat wyborów samorządowych. Obóz zjednoczonej prawicy wystawi wspólne listy do sejmików wojewódzkich. Będziemy się też starali wystawić wspólnych kandydatów w jak największej liczbie miast prezydenckich. Jednym z takich miast jest Koszalin, tutaj kandydaci z Porozumienia będą startować z listy PiS-u. Będziemy mieli również wspólnego kandydata na prezydenta.

Wicepremier dodał, że Koszalin potrzebuje zmian we władzach miasta , stąd na pewno pojawi się kandydat, który ma szansę zawalczyć o fotel prezydenta.

- Chcemy zdecydowanie zawalczyć o władzę w Koszalinie, bo to miasto, które bardzo prężnie się rozwijało. Wydaje się, że Koszalinowi i władzom miasta brak nowej wizji. Jestem przekonany, że kandydat na prezydenta i kandydaci na radnych taką wizję będą potrafili przedstawić.

Nieoficjalnie, wśród kandydatów Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Koszalina jest nazwisko byłego wicemarszałka województwa zachodniopomorskiego Andrzeja Jakubowskiego.

Szef partii odniósł się również do kandydata Platformy Obywatelskiej i .Nowoczesnej na prezydenta Szczecina. Oficjalnie został nim poseł PO Sławomir Nitras:

- Znam pana posła i będzie prowadził energiczną, żeby nie powiedzieć agresywną kampanię. Znany jest z wyrazistości, ale kandydat Zjednoczonej Prawicy w Szczecinie ma szansę osiągnąć lepszy wynik, niż kandydat Platformy.

Wybory samorządowe odbędą się jesienią.

rp/ds

fot. Jarosław Ryfun
fot. Jarosław Ryfun