Prezydent Andrzej Duda
fot. twitter.com
Po godz. 12 w sobotę w warszawskiej Hali Expo rozpoczęła się konwencja inaugurująca kampanię wyborczą ubiegającego się o reelekcję prezydenta. W wydarzeniu, oprócz urzędującego prezydenta, udział biorą najważniejsi politycy PiS oraz ponad dwa tysiące działaczy i sympatyków partii.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński ogłosił na konwencji, że Prawo i Sprawiedliwość poprze Andrzeja Dudę w walce o reelekcję w wyborach prezydenckich. Decyzję jednomyślnie podjęła Rada Polityczna PiS.

Jarosław Kaczyński powiedział, że za poparciem jego ugrupowania dla Andrzeja Dudy w walce o prezydencką reelekcję zdecydowały trzy przesłanki - droga, jaką przebył do objęcia urzędu w 2015 roku, sposób wypełniania funkcji prezydenta i przewidywania na przyszłość.

Premier Mateusz Morawiecki podkreślił, że Andrzej Duda zapoczątkował zmianę, dzięki której Polska poszła do przodu. Dodał również, że rząd wraz z Andrzejem Dudą przebuduje Polskę w szczęśliwy i dumny kraj.

Była premier i obecna europoseł Beata Szydło oświadczyła, że prezydent Andrzej Duda nie zawiódł jej w ostatnich 5 latach urzędowania i - jak przekonywała - nie zawiódł Polaków. Jej zdaniem, to najważniejszy powód, by głosować na ubiegającego się o reelekcję kandydata popieranego przez Prawo i Sprawiedliwość.

Andrzej Duda podziękował wyborcom i sympatykom PiS za to, że przez ostatnich 5 lat mógł współuczestniczyć na urzędzie prezydenta w prowadzeniu polskich spraw. Prezydent nawiązał również do przemówienia Jarosława Kaczyńskiego z początku konwencji, w którym prezes PiS wspominał o pracy Andrzeja Dudy dla Lecha Kaczyńskiego.

Prezydent powiedział, że nie wyobraża sobie innego modelu prezydentury jak ten oparty na spotkaniach z Polakami. Podkreślił również, że zależy mu na spotykaniu się z rodakami tam, gdzie mieszkają - tam, gdzie toczy się ich życie. Zaznaczył, że zależy mu na wysłuchaniu ich głosu i poznaniu trosk.

Andrzej Duda powiedział, że w trakcie jego kadencji Polska pod wieloma względami zmieniła się na lepsze. Podkreślił również, że proces zmian w Polsce musi być kontynuowany. Dodał też, że wielu młodych ludzi wraca do Polski z emigracji.

Pierwsza tura wyborów prezydenckich odbędzie się 10 maja, a druga, jeśli będzie to konieczne - 24 maja.

IAR/iw

Konwencja Prezydenta Andrzeja Dudy

REAKCJE NA TWITTERZE

Posłuchaj

Jarosław Kaczyński
Mateusz Morawiecki
Andrzej Duda
Beata Szydło