fot. Jarosław Ryfun
Jej celem jest przygotowanie paczek świątecznych dla najbardziej potrzebujących dzieci. Darczyńcy będą mogli wybrać bombkę z potrzebą dziecka i zrealizować ją w najbliższą sobotę - 15 grudnia w Centrum Handlowym Atrium.

Do spełniania dziecięcych próśb oraz spędzenia czasu w naszym towarzystwie zachęca Piotr Kobalczyk, dyrektor programowy Polskiego Radia Koszalin: - Jak co roku, naszą antenę w sobotę akcja „Pusta choinka” zdominuje. Przygotowujemy studio plenerowe. Będziemy prowadzić bezpośrednie relacje z imprezy. Poprowadzi ją wspaniała i lubiana Beata Górecka, a studio plenerowe - także bardzo lubiany - Mateusz Sienkiewicz.

W tym roku uczestnicy akcji pomogą m.in. biednym dzieciom Polonii mieszkającym na Litwie i na Białorusi.

- Niektóre dzieci marzą o tym, aby nie zmarzły w trakcie zimy. Z Wileńszczyzny mamy na przykład Anastazję, która prosi o zimową kurtkę i bluzę z kapturem, a Olik potrzebuje butów zimowych oraz dresu. Te marzenia dzieci wpisują na bombkach. Każdy klient centrum może wybrać taką bombkę lub kilka bombek i pomóc dzieciom - podkreśla ks. Tomasz Roda, dyrektor diecezjalnego Caritasu.

Przez sześć edycji „Pustej Choinki” pomoc otrzymało prawie 1500 dzieci, a łączna wartość wszystkich prezentów to ponad 200 tysięcy złotych.

Tegoroczna odsłona akcji odbędzie się w najbliższą sobotę, 15 grudnia w koszalińskim centrum handlowym Atrium w godzinach od 13.00 do 18.00. Na scenie wystąpią m.in. diakonia muzyczna „Tyle Dobrego”, zespoły Duża Rajska Kawa oraz Jalee. W programie jest także pokaz zumby oraz występ grupy Top Toys.

aw/ar

fot. Jarosław Ryfun
fot. Jarosław Ryfun
fot. Jarosław Ryfun
fot. Jarosław Ryfun
fot. Jarosław Ryfun

Posłuchaj

ks. Tomasz Roda, dyrektor diecezjalnego Caritasu
Piotr Kobalczyk, dyrektor programowy Polskiego Radia Koszalin