fot. prk24.pl
Spektakl w reżyserii Darii Kopiec z repertuaru Teatru imienia Jana Kochanowskiego z Opola otrzymał nagrody główną i publiczności podczas zakończonego wczoraj festiwalu.

Podczas gali finałowej wręczono także nagrody dla najlepszych aktorów festiwalu. Za najlepszą aktorkę widzowie uznali Magdalenę Drab, reżyserkę i aktorkę w monodramie "Curko moja ogłoś to". Tytuł najlepszego aktora otrzymał Bartosz Budny, aktor Bałtyckiego Teatru Dramatycznego za rolę w spektaklu "Rokcy Babloa": - Oczywiście krytycy czasem krytykują moją pracę, ale najbardziej cieszy mnie to, że doceniają mnie widzowie. I wierzą kreowanym przeze mnie postaciom.

Koszalińskie Konfrontacje Młodych m-teatr odbyły się w Bałtyckim Teatrze Dramatycznym po raz dziewiąty. To jedna z najważniejszych imprez dla młodych twórców teatralnych w Polsce.

- Pozycja m-teatru jest bardzo silna. Wystarczy spojrzeć na listę laureatów z poprzednich lat. Wygrywali tu m.in.: Podstawny, Ewelina Marciniak, Weronika Szczawińska. To ludzie, którzy nadają ton polskiemu teatrowi. Nie widzę żadnych czarnych chmur nad tym festiwalem. Jest dobrze wymyślony, ma rozsądny rozmiar - powiedział Polskiemu Radiu Koszalin Łukasz Drewniak, krytyk teatralny i jeden z jurorów festiwalu m-teatr.

Swoją nagrodę w tegorocznej edycji festiwalu po raz pierwszy przyznało także młodzieżowe jury. Nagroda młodych trafiła do Magdaleny Drab za monodram "Curko moja ogłoś to".

Podczas festiwalu m-teatr widzowie obejrzeli 9 spektakli, w tym 7 w części konkursowej. Odbywały się także dyskusje twórców z publicznością i warsztaty teatralne.

Polskie Radio Koszalin było patronem medialnym festiwalu.

ap/ar

fot. prk24.pl
fot. prk24.pl
fot. prk24.pl
fot. prk24.pl
fot. prk24.pl
fot. prk24.pl
fot. prk24.pl
fot. prk24.pl

Posłuchaj

Bartosz Budny, aktor Bałtyckiego Teatru Dramatycznego
Łukasz Drewniak, krytyk teatralny i jeden z jurorów festiwalu m-teatr