Dziecko- ofiara kąpieli we wrzątku zostanie w rodzinie zastępczej | Źródło: TVP Info
Pięcioletnia dziewczynka zostanie pod opieką rodziny zastępczej do czasu zakończenia postępowania sądowego w sprawie pozbawienia matki praw rodzicielskich.

- Z takim wnioskiem wystąpił prokurator - powiedział Polskiemu Radiu Koszalin sędzia Michał Tomala, rzecznik Sądu Okręgowego w Szczecinie.

W czwartek dziewczynka została odebrana pijanej matce. 29-letnia Edyta M. miała prawie półtora promila alkoholu. Pięciolatka trafiła do rodziny zastępczej.

Dziewczynka niedawno do domu wróciła ze szpitala. Miała rozległe oparzeniami między innymi rąk, nóg i pośladków. Matka i ojczym dziecka zwlekali z wezwaniem pomocy kilka dni. Ponieważ pięciolatka płakała i zwijała się z bólu w końcu zadzwonili na
pogotowie. Policjanci przebadali wówczas matkę alkomatem- badanie wykazało ponad 2 i pół promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Według śledczych kobieta wykąpała córkę we wrzątku. Prokuratura postawiła matce zarzut narażenia córki na ciężki uszczerbek na zdrowiu i nieudzielenie pomocy. Mimo wniosku prokuratury sąd nie zastosował aresztu. Kobiecie grozi do 5 lat więzienia.

ak/ez/ar