fot. Ustka/Facebook
Rewitalizacja dawnego centrum miejscowości, prace przy terenach kolejowych i w parku przy Kinie Delfin - to tylko jedne z inwestycji, które w najbliższym czasie będą prowadzone na terenie Ustki. Zmienić ma się także zachodnia strona kurortu.

Między innymi za sprawą przebudowy drogi wojewódzkiej łączącej miejscowość z Darłowem. - Trzeba będzie uzbroić się w cierpliwość ze względu na utrudnienia - mówił na naszej antenie Jacek Graczyk, burmistrz Ustki:

- Alternatywa jest następująca: rozmawiać z panem marszałkiem i naciskać, aby ta ulica została jak najszybciej zmodernizowana. Jeżeli w tej chwili dalibyśmy sygnał, że my tego nie chcemy, przypuszczam, że bardzo chętnie inne gminy, inne drogi wojewódzkie w to miejsce by zaproponowano. Będą utrudnienia, bo nie mamy objazdów, ale musimy ją wyremontować.

Władze kurortu czekają także na decyzję w sprawie przebudowy portu. Pozytywna odpowiedź otworzy możliwość realizowania kolejnych inwestycji po zachodniej stronie Ustki:

- Z chwilą rozpoczęcia modernizacji portu tworzy się temat dojazdu do portu. Jest opracowana koncepcja objazdu obwodnicą koszarową przez Uroczysko do portu. Wówczas powstałaby możliwość zagospodarowania ulicy Westerplatte, równoległej do brzegu morskiego. Ten cały rejon zostałby uporządkowany.

Burmistrz Ustki wierzy, że jeszcze w pierwszej połowie tego roku otrzyma pozytywną odpowiedź w sprawie modernizacji portu.

ms/ds