W Ustce trwają warsztaty w ramach konkursu „Bałtyk 2017”
Do tegorocznego Ogólnopolskiego Konkursu Reportażu i Dokumentu Radiowego „Bałtyk 2017”, organizowanego przez Polskie Radio Koszalin, nadesłano 25 audycji z rozgłośni m.in. w: Katowicach, Opolu, Rzeszowie, Poznaniu czy Zielonej Górze.

- Stoimy na straży ginących gatunków dziennikarskich. A do takich należą reportaż i słuchowisko. Wierzę głęboko w to, że warsztaty, które będą trwały dziś i jutro przyniosą wiele owoców, pozytywnych emocji i merytorycznych rozmów - powiedział podczas otwarcia konkursu Piotr Ostrowski, redaktor naczelny Radia Koszalin.

Wśród jurorów zasiada Krzysztof Wyrzykowski, wieloletni reportażysta programu I Polskiego Radia. Przypomniał o kryteriach, podobnych do obowiązujących na międzynarodowych konkursach radiowych.

- Idea utworu, sposób przedstawienia tematu, dramaturgia, jakość realizacji, wykorzystanie możliwości radiowych, rzetelność dokumentacji i ogólne wrażenie - czy reportaż nas poruszył emocjonalnie lub intelektualnie - wymieniał Krzysztof Wyrzykowski.

Nagrodą główną w konkursie jest statuetka bursztynowego mikrofonu Radia Koszalin i czek o wartości 5 tys. złotych. Nagrodę publiczności przyznają także słuchacze w głosowaniu internetowym.

Werdykt jury poznamy dziś wieczorem.

Wszystkie reportaże do wysłuchania TUTAJ.

kp/ar

fot. Jarosław Rochowicz
fot. Jarosław Rochowicz
fot. Jarosław Rochowicz
fot. Jarosław Rochowicz
fot. Jarosław Rochowicz
fot. Jarosław Rochowicz
fot. Jarosław Rochowicz

Posłuchaj

Piotr Ostrowski, redaktor naczelny Radia Koszalin
Krzysztof Wyrzykowski, wieloletni reportażysta programu I Polskiego Radia