fot. Mateusz Sienkiewicz
Wysoczański to wiceprezes Związku Rybaków Polskich. O start w wyborach samorządowych poprosił go dziś Marek Gróbarczyk, minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej.

Minister podczas wizyty w Ustce podziękował Jerzemu Wysoczańskiemu za walkę o pieniądze na przebudowę usteckiego portu i poprosił by ten wystartował w najbliższych wyborach samorządowych.

Jednocześnie minister wytknął obecnemu burmistrzowi Jackowi Graczykowi, że nie dąży do rozwoju portu rybackiego, ale wzmacnia funkcję mieszkaniową portu: - Przeznaczenie portu na rozwój deweloperki jest decyzją skandaliczną. Oczywiście, to zostało zmienione, ale obawiam się intencji, które pojawiły się w tej sprawie.

Burmistrz Ustki odpiera atak ministra. Zdaniem Jacka Graczyka, władze miasta pracują nad planem zagospodarowania przestrzennego, którego celem jest rozwój portu: - Dla nas najważniejsze jest to, że port ustecki zostanie zmodernizowany. Będzie więc spełniał funkcje, których chcemy - czyli: rybołówstwa, turystyczną, turystyki morskiej i nabrzeża przeładunkowo-rozładunkowego.

Jerzy Wysoczański powiedział, że jest zaskoczony prośbą ministra Gróbarczyka i musi zastanowić się przed podjęciem ostatecznej decyzji.

ms/ar

Posłuchaj

Jacek Graczyk, burmistrz Ustki, odpiera atak ministra
Marek Gróbaczyk zarzuca burmistrzowi Jackowi Graczykowi, że nie dąży do rozwoju portu rybackiego