fot. wikimedia.org
W mieście trwa festiwal muzyczny, na który co roku przyjeżdżają ludzie z całej Polski. Kilkadziesiąt tysięcy osób bawi się na kołobrzeskiej plaży. Przy takim wydarzeniu funkcjonariusze m.in. policji w sposób szczególny dbają o bezpieczeństwo nie tylko mieszkańców, ale także turystów, którzy nie biorą udziału w imprezie.

Wzmocniono siły bezpieczeństwa, jest więcej patroli i kontroli -  powiedział Polskiemu Radiu Koszalin Tomasz Kwaśnik z policji:

- Zatrzymano już 19 osób posiadające środki odurzające, głównie amfetamina, marihuana i tabletki ecstasy. Przedstawiono im zarzuty i zostały zwolnione. Niekoniecznie te osoby musimy utożsamiać z uczestnikami festiwalu.

Funkcjonariusze zatrzymali też kilku pijanych kierowców, zabrali 11 praw jazdy, a za pozostałe wykroczenia wypisali do tej pory 300 mandatów.

W Sunrise Festiwalu, który potrwa do niedzieli, weźmie udział niemal 80 tysięcy osób. Nad bezpieczeństwem czuwa prawie pół tysiąca
policjantów z kilku województw, są też między innymi funkcjonariusze Straży Granicznej, Żandarmerii, czy Straży Miejskiej.

ak/ds