Samorządowa "dogrywka", czyli druga tura wyborów dotyczy jedynie tych samorządów, gdzie w pierwszej turze żaden z kandydatów na funkcje wójta, burmistrza czy prezydenta nie uzyskał ponad połowy wszystkich głosów.
Poniżej jest lista samorządów, gdzie wyborcy w najbliższą niedzielę będą mogli oddać swój głos. Obok imienia i nazwiska kandydata jest nazwa jego komitetu wyborczego, liczba głosów w pierwszej turze i uzyskane wówczas procentowe poparcie.
WOJEWÓDZTWO ZACHODNIOPOMORSKIE
Wybory burmistrza Barwic
- Adam Sobolewski (KWW Gminy Barwice) - 856 (27,75%)
- Robert Zborowski (KWW Roberta Zborowskiego) - 1235 (40,03%)
Wybory wójta gminy Biesiekierz
- Tomasz Hołowaty (KWW Tomasza Hołowatego) - 1137 (39,17%)
- Leszek Matusik (KWW Leszka Matusika) - 806 (27,76%)
Wybory burmistrza Białogardu
- Emilia Bury (KWW Emilii Bury) - 3910 (43,24%)
- Piotr Pakuszto (KWW Ponad Podziałami) - 3105 (34,34%)
Wybory wójta gminy Białogard
- Andrzej Adamczewski (KWW Zjednoczeni dla Gminy Białogard) - 799 (30,35%)
- Jacek Smoliński (KWW W Jedności Siła) - 1240 (47,09%)
Wybory burmistrza Czaplinka
- Marcin Naruszewicz (KWW Marcin Naruszewicz) - 1314 (30,20%)
- Katarzyna Szlońska-Getka (KWW Katarzyna Szlońska-Getka Z Wami i dla Was) - 1867 (42,91%)
Wybory burmistrza Drawska Pomorskiego
- Krzysztof Czerwiński (KWW Krzysztofa Czerwińskiego) - 2 678 (44,84%)
- Zbigniew Ptak (KKW Koalicja Obywatelska) - 2469 (41,34%)
Wybory burmistrza Gościna
- Robert Fijałkowski (KWW Robert Fijałkowski Rozwój z Pasją) - 418 (19,95%)
- Marcin Pawlak KWW Łączy Nas Gmina) - 1027 (49,02%)
Wybory burmistrza Kalisza Pomorskiego
- Janusz Garbacz (KWW Janusza Garbacza) - 996 (32,90%)
- Krzysztof Kurowski (KWW Krzysztofa Kurowskiego) - 1063 (35,12%)
Wybory wójta gminy Kołobrzeg
- Bartosz Góral (KWW Razem dla Gminy Kołobrzeg) - 708 (16,28%)
- Jerzy Wolski (KWW Twoja Moja Nasza Gmina) - 1588 (36,52%)
Wybory prezydenta Koszalina
- Piotr Jedliński (KWW Piotra Jedlińskiego Dumni Z Koszalina) 10643 (28,22%)
- Tomasz Sobieraj (KKW Koalicja Obywatelska) - 17363 (46,03%)
Wybory wójta gminy Malechowo
- Krzysztof Jarotek (KWW Krzysztof Jarotek) - 1092 (39,75%)
- Radosław Nowakowski (KWW Radosława Nowakowskiego) - 999 (36,37%)
Wybory burmistrza Połczyna-Zdroju
- Józef Nizioł (KWW Józefa Nizioła) - 1648 (31,17%)
- Sebastian Witek (KWW Sebastiana Witka) - 2450 (46,34%)
Wybory burmistrza Szczecinka
- Jerzy Hardie-Douglas (KWW Douglasa) - 6252 (45,84%)
- Daniel Rak (KKW Koalicja Obywatelska) - 3385 (24,82%)
Wybory burmistrza Świdwina
- Piotr Feliński (KWW Piotra Felińskiego) - 2557 (45,93%)
- Piotr Szyposzyński (KWW Świdwin dla Pokoleń) - 1538 (27,63%)
Wybory burmistrza Tychowa
- Robert Falana (KWW „Wspólna Gmina Tychowo”) - 1026 (37,57%)
- Sylwia Walkusz (KWW „Wspólnie dla Gminy Tychowo”) - 909 (33,28%)
Wybory wójta gminy Ustronie Morskie
- Grzegorz Czachorowski (KWW Grzegorza Czachorowskiego) - 646 (37,62%)
- Kamil Lepa (KWW Kamil Lepa) - 454 (26,44%)
WOJEWÓDZTWO POMORSKIE
Wybory burmistrza Bytowa
- Ireneusz Gospodarek (KWW Razem dla Bytowa) - 1678 (17,96%)
- Mateusz Oszmaniec (KWW Porozumienie Lokalne) - 3009 (32,20%)
Wybory burmistrza Czarnego
- Mariusz Birosz (KWW Gmina Czarne Nasz Wspólny Dom) - 935 (28,67%)
- Piotr Zabrocki (KWW Stabilizacja Kontynuacja Rozwój) - 1410 (43,24%)
Wybory wójta gminy Damnica
- Andrzej Kordylas (KWW Andrzeja Kordylasa-Nasza Gmina.pl) - 1132 (46,51%)
- Paweł Obert (KWW Pawła Oberta Polska) - 840 (34,51%)
Wybory burmistrza Debrzna
- Nina Pachura (KWW Nina Pachura) - 1398 (43,66%)
- Marta Urbańska (KWW Wspólnie dla Miasta i Gminy Debrzno) - 1019 (31,82%)
Wybory wójta gminy Dębnica Kaszubska
- Iwona Warkocka (KWW Iwony Warkockiej) - 1554 (45,56%)
- Andrzej Wawrzyniak (KWW Wspólna Droga Bartłomieja Tutaka) - 1391 (40,78%)
Wybory wójta gminy Kołczygłowy
- Artur Kalinowski (KWW Gmina z Przyszłością) - 896 (49,02%)
- Wacław Kozłowski (KWW Nasza Gmina) - 404 (22,10%)
Wybory burmistrza Łeby
- Agnieszka Derba (KWW Agnieszka Derba) - 726 (41,68%)
- Andrzej Strzechmiński (KWW Andrzej Strzechmiński) - 599 (34,39%)
Wybory burmistrza Miastka
- Jerzy Wójtowicz (KWW Wspólnota Samorządowa) - 2734 (47,37%)
- Dariusz Zabrocki (KWW Samorządność Miastko) - 1646 (28,52%)
Wybory wójta gminy Parchowo
- Izabela Jagodzińska (KWW Razem dla Gminy Parchowo) - 982 (48,90%)
- Waldemar Jakubek (KWW Waldemara Jakubka Odnowa) - 818 (40,74%)
Wybory wójta gminy Przechlewo
- Krzysztof Michałowski (KWW Blok Samorządowy) - 1115 (39,21%)
- Andrzej Żmuda Trzebiatowski (KWW Porozumienie dla Gminy Przechlewo) - 973 (34,21%)
Wybory prezydenta Słupska
- Krystyna Danilecka-Wojewódzka (KWW Krystyny Danileckiej-Wojewódzkiej) - 11460 (40,98%)
- Paweł Szewczyk (KKW Koalicja Obywatelska) - 5709 (20,42%)
Wybory wójta gminy Ustka
- Rafał Konon (KWW Tak! dla Gminy Ustka Rafała Konona) - 1425 (41,48%)
- Anna Sobczuk-Jodłowska (KWW Nasza Wspólna Gmina) - 1586 (46,17%)
WIELKOPOLSKA
Wybory burmistrza Łobżenicy
- Robert Biskupiak (KWW Roberta Biskupiaka) - 1481 (36,96%)
- Piotr Łosoś (KWW Piotra Łososia) - 1669 (41,65%)
Wybory burmistrza Okonka
- Sebastian Korzeniowski (KWW Decydujmy Wspólnie w Gminie Okonek) - 1143 (34,99%)
- Jan Węglowski (KWW Jana Węglowskiego) - 1047 (32,05%)
Wybory prezydenta Piły
- Beata Dudzińska (KKW Koalicja Obywatelska) - 12124 (47,59%)
- Marcin Porzucek (KW Prawo i Sprawiedliwość) - 5020 (19,71%)
Wybory burmistrza Ujścia
- Małgorzata Cichostępska (KWW Małgorzaty Cichostępskiej) - 1392 (38,97%)
- Roman Wrotecki (KWW Porozumienie Dla Gminy Ujście) - 1314 (36,79%)
Wybory burmistrza Wyrzyska
- Bogusława Jagodzińska (KWW Bogusławy Jagodzińskiej) - 1777 (34,51%)
- Marcin Piszczek (KWW Ponad Podziałami-Razem z Mieszkańcami) - 2229 (43,29%)
Wybory burmistrza Złotowa
- Jakub Pieniążkowski (KWW Razem dla Złotowa) - 3144 (49,65%)
- Grzegorz Piękoś (KWW Porozumienie Samorządowe w Złotowskim) - 1885 (29,77%)
opac. ar