Łącznie zachorowało już ośmioro pracowników koszalińskiego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Pierwszy przypadek zarażenia patogenem wykryto w środę. Kwarantanną objęto wówczas dwie urzędniczki, z którymi zarażona pracowała w jednym pomieszczeniu.

W piątek Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Szczecinie poinformowała, że zakażenie wirusem SARS-CoV-2 wykryto u czterech kolejnych pracowników koszalińskiego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Jak nieoficjalnie dowiedziało się Polskie Radio Koszalin, jedna z zarażonych osób trafiła na obserwację na oddziale zakaźnym koszalińskiego szpitala, a cztery pozostawały w domowej izolacji.

W sobotę potwierdzono zarażenie koronawirusem u dwóch kolejnych osób zatrudnionych w koszalińskim ZUS-ie. Łączna liczba zarażonych wzrosła do siedmiu. Kilkadziesiąt osób - pracowników i ich rodzin - zostało objętych kwarantanną.

W piątek urząd był zamknięty dla klientów. Nie ma jeszcze informacji, czy w poniedziałek urzędnicy będą musieli pójść do pracy.

Dotychczas w Koszalinie i powiecie koszalińskim wykryto 156 przypadków zarażenia wirusem SARS-CoV-2 - najwięcej w województwie zachodniopomorskim.

ak/ar