fot. Jarosław Ryfun
fot. Jarosław Ryfun
fot. Jarosław Ryfun
fot. Jarosław Ryfun
fot. Jarosław Ryfun
fot. Jarosław Ryfun
fot. Jarosław Rochowicz
fot. Jarosław Rochowicz
fot. Jarosław Rochowicz
fot. Jarosław Rochowicz
fot. Jarosław Rochowicz
fot. Jarosław Rochowicz
fot. Jarosław Ryfun
Nieznani sprawcy rozbili dziś w nocy drzwi wejściowe w galerii i dokonali napadu na sklep z biżuterią.

Jak poinformowała komisarz Monika Kosiec z koszalińskiej policji, od rana policyjne ekipy zbierają ślady włamania i ustalają przebieg zdarzenia: - Nieustaleni sprawcy wjechali samochodem marki Audi do centrum handlowego bocznymi drzwiami. Wybili szybę w sklepie jubilerskim ostrym narzędziem i ukradli biżuterię. Na miejscu pracują policjanci pod nadzorem prokuratury. Technik kryminalistyki sprawdza ślady. Czekamy jeszcze na przedstawiciela jubilera, który oceni wartość skradzionej biżuterii.

Niedaleko galerii w okolicach ulic Kamieniarskiej i Sarzyńskiej policjanci znaleźli porzucony samochód audi 80, którym uciekli złodzieje. - To stary samochód. Sprawdzamy, czy pojazd nie został skradziony i jak sprawcy weszli w jego posiadanie. Zostanie również przekazany biegłym do analizy - dodała Monika Kosiec.

Po napadzie sprawcy porzucili auto na jednej z pobliskich ulic. Według Moniki Kosiec, sposób działania przestępców jest niespotykany w Koszalinie: - Z zapisu monitoringu wynika, że zdarzenie mogło trwać kilka minut. Sprawcy brawurowo wjeżdżają do centrum handlowego i kradną biżuterię.

Klienci galerii handlowej również są zaskoczeni zuchwałością napastników: - Przyjechaliśmy na zakupy, akurat chcieliśmy pójść do tego sklepu jubilerskiego. Jestem w szoku, wjechać samochodem do centrum handlowego? Widać na podłodze ślady opon.

Według nieoficjalnych informacji, wartość skradzionej biżuterii to milion złotych.

Komunikat dyrekcji galerii

„Dzisiaj około godziny 4.00 nastąpiło włamanie do Forum Koszalin. Nieznani sprawcy wjechali samochodem do środka, taranując witrynę sklepową salonu jubilerskiego. Ze sklepu została skradziona biżuteria. Natychmiast została wezwana policja. Teren jest zabezpieczony i na miejscu pracują śledczy. W trakcie zdarzenia nikt z pracowników Centrum nie ucierpiał.

Forum Koszalin jest czynne dla klientów w standardowych godzinach, czyli od godziny 9.00. Pozostanie zamknięty salon jubilerski, w którym doszło do włamania. Ściśle współpracujemy z organami ścigania, przekazując im niezbędne informacje.

Dyrektor Forum Koszalin
Urszula Lipińska”

kk/ak/rż

Posłuchaj

komisarz Monika Kosiec
relacja Krzysztofa Klinkosza
klienci galerii