fot. sw.gov.pl
Do bójki doszło we wtorek w dwuosobowej celi. Napastnik taboretem uderzał ofiarę w głowę. Mężczyzna był w krytycznym stanie. Zmarł w szpitalu.

- Dotychczas nie dochodziło między nimi do konfliktów, nie było też żadnych symptomów mogących wskazywać na wybuch agresji. Sprawca pobicia odmówił wyjaśnień, dlaczego zaatakował współwięźnia. Zmieniono mu już klasyfikację na więźnia niebezpiecznego i przeniesiono na oddział specjalny - poinformowała ppłk Elżbieta Krakowska, rzeczniczka Dyrektora Generalnego Służby Więziennej.


Mężczyzna usłyszał zarzut zabójstwa. Został także tymczasowo aresztowany.

- 23-letni Daniel C. przyznał się do zarzutu. Nie potrafił wyjaśnić, dlaczego śmiertelnie pobił 22-latka. Prokuratura będzie wyjaśniać wszystkie okoliczności tragedii - powiedział prokurator Ryszard Gąsiorowski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Koszalinie.

Dyrektor Okręgowy Służby Więziennej w Koszalinie powołał zespół, który wyjaśnia wszelkie okoliczności tego zdarzenia. Niezależne postępowanie prowadzi prokuratura.

Sąd w Drawsku Pomorskim  przychylił się do wniosku prokuratury i Daniel C. został na 3 miesiące tymczasowo aresztowany. Ma status więźnia niebezpiecznego i został przeniesiony na specjalny oddział .

Sprawca pobicia odsiadywał wyrok za usiłowanie zabójstwa, ofiara - za przestępstwa przeciwko mieniu. Danielowi C. grozi kara do 25 lat więzienia lub dożywocie.

TVP Info/ak/rż