fot. prk24.pl
Ponad stu zawodników i zawodniczek stoczyło pojedynki pięściarskie podczas turnieju pod nazwą „Pierwszy krok z Energą”. Turniej odbył się w hali bokserskiej przy ulicy Ogrodowej w Słupsku. Na sportowej imprezie pojawili się zawodnicy z województwa pomorskiego i zachodniopomorskiego.

Rywalizacja odbywała się na dwóch ringach we wszystkich kategoriach wagowych i wiekowych. Znakomitą formą i wolą walki popisały się dziewczęta, które reprezentowały Wejherowski Klub Bokserski oraz Sako Gdynia. Dla niektórych była to pierwsza okazja wejścia do ringu. Okazało się, że udana.

Dla wielu uczestników zmagań walki w Słupsku były startem kontrolnym przed zawodami rangi krajowej. Udany występ odnotowali również pięściarze Fight Club Koszalin, którzy od lat toczą wyrównane boje z ekipą SKB Energa Czarni. Natomiast honorowy prezes słupskiego klubu Kazimierz Adach bardzo wysoko ocenił stan wyszkolenia poszczególnych ekip.

Duże wrażenie zrobiły na mnie dziewczęta, które znakomicie walczyły w naszym ringu – mówił brązowy medalista olimpijski z Moskwy. – Ten typowo kiedyś męski sport zyskuje coraz większe zainteresowanie wśród płci pięknej. Jeśli tą dyscyplinę uprawia się z głową, to w żaden sposób nie zaszkodzi w życiu codziennym, jak również w urodzie pań, które podjęły się trenowania boksu – dodaje Adach, który obecnie spotyka się w szkołach podstawowych z dziećmi, namawiając do uprawiania pięściarstwa.

Redakcja/ar

fot. prk24.pl