fot. Przemysław Grabiński
Dziś odbył się na niej pierwszy przejazd wojskowego sprzętu. Droga ma jednak służyć nie tylko żołnierzom.

Dzisiejszy przejazd odbył się w ramach ćwiczeń pod kryptonimem PUMA-18. Złocieniecka 2. Brygada Zmechanizowana Legionów im. Marszałka Piłsudskiego sprawdza przygotowanie pododdziałów zmechanizowanych i doskonali swoje umiejętności.

- Dla nas ta droga ma znaczenie strategiczne. Przede wszystkim oznacza dużą oszczędność, bo do tej pory musieliśmy pojazdy gąsienicowe transportować. To także okazja do szkolenia kierowców w terenie lesisto-jeziornym. Droga jednak będzie też służyć lokalnej społeczności - powiedział Polskiemu Radiu Koszalin dowódca złocienieckiej brygady płk dypl. Arkadiusz Szkutnik.

Złocieniecka brygada chce też - wspólnie z samorządem - przywrócić do użytku nieużywany od 25 lat most znajdujący się w pobliżu jednostki i osiedla mieszkalnego. Oficer prasowy złocienieckiej brygady mjr Maciej Wiśniewski przekonuje, że odbudowa mostu pomoże nie tylko wojsku, ale i poprawi bezpieczeństwo dzieci, które będą mogły tamtędy chodzić do szkoły.

Burmistrz Złocieńca Krzysztof Zacharzewski powiedział Polskiemu Radiu Koszalin, że o pomoc w odbudowie mostu zamierza zwrócić się do Ministra Obrony Narodowej: - Bardzo dobrze układa się nam współpraca z wojskiem, które dało zielone światło tej inwestycji. Jeżeli uda się nam odbudować ten most, to pomyślimy, żeby odnowić też całą drogę.

Wniosek o wsparcie realizacji tej inwestycji burmistrz Złocieńca chce wysłać do Ministra Obrony Narodowej jeszcze w tym roku.

pg/ar

fot. Przemysław Grabiński
fot. Przemysław Grabiński
fot. Przemysław Grabiński
fot. Przemysław Grabiński
fot. Przemysław Grabiński
fot. Przemysław Grabiński

Posłuchaj

mjr Maciej Wiśniewski, oficer prasowy złocienieckiej brygady
płk dypl. Arkadiusz Szkutnik, dowódca złocienieckiej brygady
Krzysztof Zacharzewski, burmistrz Złocieńca