fot. Daria Sikorska
Policja podejrzewa, że to zaginiona prawie 19 lat temu Angelika J. Na trop przestępstwa wpadli funkcjonariusze z gdańskiego Archiwum X.

Ukryte w worku kobiece szczątki odnaleziono w podłodze jednej z kamienic w Debrznie koło Człuchowa. Mieszkające w lokalu starsze małżeństwo najprawdopodobniej przez lata nie miało pojęcia o sprawie.
Na nowe ślady w tej sprawie natrafili policjanci między innymi tak zwanego Archiwum X. Śledczy ustalili, że prawdopodobnie doszło do przestępstwa - powiedział Polskiemu Radiu Koszalin podkomisarz Michał Sienkiewicz z komendy wojewódzkiej policji w Gdańsku:

- Miejsce zostało szczegółowo sprawdzone przy użyciu georadaru i okazało się, że jest tam ciało kobiety. Zwłoki przekazano do dalszych badań.

W związku ze sprawą na Dolnym Śląsku zatrzymano 42-letniego mężczyznę, który może mieć związek z tym makabrycznym odkryciem:

- To osoba bliska dla zaginionej kobiety. Kryminalni ustalili, że mężczyzna przebywał na terenie województwa dolnośląskiego. Trafił już do policyjnego aresztu
- mówi Michał Sienkiewicz.

Zdaniem policji odkrycie szczątków może oznaczać koniec poszukiwań zaginionej w 1998 roku Angeliki J. Kobieta miała wówczas 20 lat. Szukało jej kilkuset policjantów. Wykorzystywano też psy tropiące i śmigłowiec. Bezskutecznie.

ak/redakcja/ar/ds