fot. policja.pl
Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie zatrzymali cztery osoby związane z rozbojem, do którego doszło pod koniec stycznia na koszalińskim Osiedlu Unii Europejskiej.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynikało, że dwie zamaskowane osoby wtargnęły do domku jednorodzinnego, w którym przebywali domownicy. Między jednym z nich a sprawcami doszło do szarpaniny, po czym przestępcy uciekli w nieznanym kierunku.

Natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia na miejsce skierowane zostały patrole policji, które sprawdzały przyległe tereny i posesje. Ponadto utworzone zostały blokady na drogach wyjazdowych, a w rejon napadu wysłano przewodnika z psem tropiącym.

Po zdarzeniu policjanci z Wydziału Kryminalnego koszalińskiej komendy prowadzili zakrojone na szeroką skalę czynności operacyjne, które pozwoliły na ustalenie czterech osób w wieku od 24 do 49 lat z województwa pomorskiego, mających związek z tym zdarzeniem. Zostały one zatrzymane, a Sąd Rejonowy w Gdańsku zdecydował dziś o ich tymczasowym areszcie na trzy miesiące.

Pracujący nad sprawą policjanci ustalili, że zatrzymane osoby są też sprawcami innych przestępstw, w których prowadzone są odrębne postępowania pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Gdańsku. Sprawa ma zatem charakter rozwojowy.

Redakcja/ar

Czytaj więcej