Po golach Roberta Lewandowskiego i Łukasza Piszczka polska reprezentacja wygrała w Podgoricy z Czarnogórcami i jest zdecydowanym liderem eliminacyjnej grupy E.

Polska wygrała na wyjeździe z Czarnogórą 2:1 i umocniła się na prowadzeniu w tabeli grupy E eliminacji piłkarskich mistrzostw świata Rosja 2018. Mecz w Podgoricy nie należał do porywających widowisk; w 40. minucie prowadzenie Polakom dał Robert Lewandowski, który popisał się pięknym strzałem bezpośrednio z rzutu wolnego. W 63. minucie wyrównał Stefan Mugoša, a w 82. minucie wynik meczu ustalił Łukasz Piszczek.

Czarnogóra pozostaje wiceliderem grupy E, ale traci już do Polski 6 punktów. Również 6 punktów straty mają Duńczycy, którzy zremisowali w Kluż-Napoce z Rumunią 0:0. W trzecim meczu Armenia wygrała u siebie z Kazachstanem 2:0 i podobnie jak Rumunia ma 6 punktów. Tabelę zamyka Kazachstan.

Wyniki niedzielnych meczów grupy E eliminacji piłkarskich MŚ strefy europejskiej:
Czarnogóra - Polska 1:2 (0:1)
Rumunia - Dania 0:0
Armenia - Kazachstan 2:0 (0:0)

Tabela gr. E (kolejno: mecze, punkty, bramki)
1. Polska 5 13 12-6
2. Czarnogóra 5 7 10-6
3. Dania 5 7 7-5
4. Rumunia 5 6 6-4