fot. MOSG
Pijany 46-letni mieszkaniec województwa zachodniopomorskiego usiłował wtargnąć do strefy zastrzeżonej na gdańskim lotnisku. Mężczyznę z terminala wyprowadziła Straż Graniczna.

Mężczyzna poza kolejnością i bez okazania karty pokładowej próbował wejść do strefy zastrzeżonej gdańskiego lotniska. Nie reagował na polecenia obsługi. Interweniowała Straż Graniczna, która wyprowadziła mężczyznę z terminala.

46-latek nie chciał okazać funkcjonariuszom swojego dokumentu tożsamości. Nie potrafił wytłumaczyć, dlaczego przebywa w terminalu. Mężczyznę doprowadzono do Placówki Straży Granicznej i tam próbowano przesłuchać jednak ten nie chciał współpracować z funkcjonariuszami. 46-latek konsekwentnie odmawiał okazania dokumentu tożsamości i poddania się badaniu na zawartość alkoholu. Noc spędził w Pogotowiu Socjalnym dla Osób Nietrzeźwych.

Dziś funkcjonariusze Straży Granicznej ukarali mężczyznę pięciusetzłotowym mandatem. Ustalili także, że 46-latek miał zamiar odlecieć do Norwegii. Swoje postępowanie tłumaczył nietrzeźwością.


MOSG/ez