W Nassau na Bahamach zakończyły się w niedzielę lekkoatletyczne zawody IAAF w sztafetach. Ostatniego dnia imprezy dwa medale zdobyli Polacy. Drugie miejsce zajęła kobieca sztafeta w biegu 4x400 m, a trzecie męska 4x800 m.

Małgorzata Hołub, Iga Baumgart, Adrianna Janowicz i Justyna Święty przegrały tylko z Amerykankami. To pierwszy medal w historii Polek na tym dystansie. Nasze zawodniczki uzyskały czas 3.28,28. Dzięki znakomitemu występowi Polki wywalczyły kwalifikację na sierpniowe Mistrzostwa Świata w Londynie.

Sztafeta mężczyzn w składzie Artur Kuciapski, Mateusz Borkowski, Adam Kszczot i Marcin Lewandowski na metę przybiegli za Amerykanami i Kenijczykami zdobywając brązowy medal. Nasi zawodnicy uzyskali czas 7.18,74. W klasyfikacji generalnej Polska zajęła 4. miejsce. Wygrała reprezentacja USA.