fot. Aleksandra Kupczyk
Integracja i zabawa. W Koszalinie dziś Festiwal Umiejętności - Dzień Godności Osób Niepełnosprawnością Intelektualną.

Radość i integracja. Niepełnosprawni z Pomorza pokazują, co potrafią, chcą być traktowani jak wszyscy. Trwa kolorowy Festiwal Umiejętności Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Koszalinie na Rynku Staromiejskim.

Niepełnosprawni odebrali klucz do bram miasta i zaśpiewali swój hymn. Są między innymi występy, konkursy, zabawy, pokazy niepełnosprawnych sportowców, na kiermaszach prace niepełnosprawnych:

- Pierwszy raz jestem tutaj, są duże emocje, jest wspaniale. Wesoło, można się pobawić. Można się pobawić. Powinno być więcej tolerancji względem ludzi niepełnosprawnych. Temu służą takie imprezy.

Przy stoiskach niepełnosprawnych wielu oglądających i kupujących. Pani Maria przychodzi na imprezę od wielu lat:

- Co roku coś tutaj kupuję. Sama mam synka z Zespołem Downa, więc kupując niejako wspieram jego terapię. Jak jesteśmy tutaj to jest po prostu lepiej. Mój syn chodzi dumny i zadowolony.

W Dniu Godności Osób z Niepełnosprawnością biorą udział podopieczni ośrodków szkolno wychowawczych, domów pomocy społecznej, warsztatów terapii zajęciowej. Są też dzieci i młodzież z koszalińskich przedszkoli i szkół.

Patronem medialnym Festiwalu jest Polskie Radio Koszalin.

AK/ez

fot. Aleksandra Kupczyk
fot. Aleksandra Kupczyk
fot. Aleksandra Kupczyk
fot. Aleksandra Kupczyk
fot. Aleksandra Kupczyk
fot. Aleksandra Kupczyk