Pięściarza KSW "Róża" Karlino, który wywalczył w Charkowie brązowy medal 42. mistrzostw Starego Kontynentu, powitał dziś burmistrz Karlina Waldemar Miśko.

- Mieszkańcy Karlina są z ciebie dumni - powiedział w czasie uroczystego powitania burmistrz.

Przypomnijmy, że bokser Róży Karlino podczas mistrzostw Europy zdobył brązowy medal. To jedyny krążek wywalczony przez biało-czerwonych na tej imprezie. Rywalizujący w kategorii do 64 kg Polak przegrał dopiero w półfinale. Wcześniej pokonał m.in. wicemistrza olimpijskiego z Rio de Janeiro, reprezentującego Azerbejdżan, Lorenzo Sotomayora Collazo.

24-letni bokser, mimo młodego wieku, ma już na swoim koncie pięć medali Mistrzostw Polski (dwa złote). W 2013 roku zajął trzecie miejsce na Turnieju im. Feliksa Stamma, a dwa lata później był drugi. W Baku w 2015 roku zdobył brązowy medal igrzysk europejskich.

Zawodnik trenowany przez Tomasza Różańskiego, dzięki świetnemu występowi podczas mistrzostw Europy, zdobył kwalifikację na mistrzostwa świata, które na przełomie sierpnia i września odbędą się w Hamburgu.