fot. pixabay.com

W pierwszej godzinie audycji mówić będziemy o „instytucji małżeństwa” zastanawiając się czy w społeczeństwie zorientowanym na wolność osobistą małżeństwo stało się tylko tymczasowym związkiem ludzi pracujących, pragnących spędzić wspólnie trochę wolnego czasu?
W Polsce rośnie liczba samotnych kobiet. co trzecia młoda Polka żyje sama. Według danych Głównego Urzędu Statystycznego z ostatnich lat oraz internetowych sondaży w Polsce na 100 mężczyzn przypada 111 kobiet.
Pojawiło się także zjawisko tzw. białych małżeństw, czyli związków małżeńskich bez seksu. Taką relację mogą tworzyć zarówno osoby po ślubie, jak i pary w niezalegalizowanych związkach. Są różne powody, dla których partnerzy wybierają taki model życia. Jednym z nich jest niskie libido. Osoby takie nawet jeśli szukają bliskości, to wyłącznie o charakterze platonicznym. Seksuolodzy u podłoża niechęci wobec seksu widzą także lęk przed ciążą, brak akceptacji własnego ciała.
Jednak większość dorosłych Polaków żyje w związkach, coraz częściej jednak nieformalnych. Czy można to nazwać kryzysem związków tradycyjnych, o tym po godz. 20.

Drugim tematem będzie „walka” mieszkańców podkoszalińskiego Świeszyna o zmianę trasy kursowania autobusów podmiejskich i zlokalizowanie przystanku w innym niż teraz miejscu.

W drugiej godzinie reportaż Danuty Czerniawskiej pt. „ TAXI-świat”.
Autorka postanowiła sprawdzić jak postrzegają rzeczywistość taksówkarze mający każdego dnia dziesiątki okazji do rozmów ze swoimi pasażerami, na różne tematy oczywiście, w tym polityczne. W reportażu będą także opinie pasażerów o taksówkarzach.

Czwartkowe Wieczorne Spotkania zakończy wizyta w "Cafe Europa".

Zaprasza
Andrzej Rudnik