fot. pixabay.com
Od średniowiecza po historię najnowszą, od spotkań literackich, przez nocne zabawy, aż po gry miejskie z poszukiwaniem skarbów. To wszystko w towarzystwie pisarzy.

Takie atrakcje proponuje rozpoczynający się dziś w Słupsku i w Ustce festiwal literatury historycznej - mówi Piotr Michalak z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Słupsku:

- Bardzo dużo naszych czytelników lubi książki historyczne. Przeglądaliśmy się tego typu festiwalom, które odbywają się w Polsce i nie ma takiego profilowanego na literaturę historyczną. Wtedy pomyśleliśmy, że zrobimy pierwsze Bałtyckie Klimaty.

Pierwsza odsłona Festiwalu Bałtyckie Klimaty Literackie dzisiaj o godzinie 18 na ulicy Nowobramskiej, gdzie z czytelnikami spotka się pisarz Grzegorz Kozera. Wstęp na wszystkie imprezy jest darmowy. Dla czytelników atrakcją będą spotkania z pisarzami historycznymi mówi Kinga Dziwisz z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Słupsku:

- Zapraszamy na spotkanie z Ałbeną Grabowską, Vincentym Severskim. Prosiliśmy również pisarzy dla dzieci, którzy chcieliby do nich dotrzeć, przedstawiając losy dzieci z II wojny światowej.

Festiwal literacki w Słupsku i w Ustce potrwa do 17 września. Szczegółowy plan imprezy można znaleźć na stronie internetowej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Słupsku i Biblioteki Miejskiej w Ustce. Festiwal udało się zorganizować dzięki dotacji z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

mp/ds