fot. policja.pl
Koszalińscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej zatrzymali 19-latka, który uszkodził zaparkowane na parkingu osiedlowym samochody. Mężczyzna odpowie teraz za zniszczenie mienia. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

W czwartkowe popołudnie mężczyzna przechodził obok niestrzeżonego parkingu na jednym z koszalińskich osiedli. Bez żadnego powodu zaczął uszkadzać zaparkowane tam pojazdy. W volkswagenie, renault, audi i daewoo wyrwał lusterka.

Chuligańskie zachowanie mężczyzny zauważył patrzący przez okno mieszkaniec jednego z bloków. O zdarzeniu powiadomił dyżurnego koszalińskiej komendy, podając dokładny rysopis sprawcy. Informacje te przekazał również przybyłym na miejsce policjantom z II Komisariatu i funkcjonariuszom Straży Granicznej. Dzięki temu udało się szybko zatrzymać sprawcę.

Funkcjonariusze ustalili właścicieli pojazdów, którzy wstępnie straty oszacowali na prawie 2 tysiące złotych. Młody mężczyzna za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Popełnione przez niego przestępstwo zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Redakcja/KMP Koszalin/ar