fot.wdq.home.pl/herbert
Kołobrzeżanka Alicja Bałabuch zwyciężyła w Ogólnopolskim Przeglądzie Twórczości Zbigniewa Herberta. Konkurs już po raz osiemnasty odbył się w Kołobrzegu.

Laureatka tegorocznej edycji Herbertiady zinterpretowała wiersz „Pan Cogito o potrzebie ścisłości”. - Mówiłam ten tekst już trzy lata temu i utkwił mi w pamięci. Chciałam powrócić do niego z większą dojrzałością. Byłam w wielkim szoku, gdy zostałam wyczytana, choć wiedziałam, że poszło mi dobrze. Czuję się bardzo szczęśliwa – mówiła Alicja.

W konkursie wzięło udział 23 młodych recytatorów. Helena Ellert, która zasiadała w konkursowym jury podkreśliła, że to wyjątkowi młodzi ludzie: - Ta młodzież stanowi taką awangardę recytatorów. Oni uwielbiają to robić. Znajdują na to czas, bo uważają, że jest to piękne, że mają coś do powiedzenia - dodała.

Herbertiadę o godzinie 17.00 zakończy program poświęcony Przemysławowi Gintrowskiemu zatytułowany „U wrót doliny – bard Pana Cogito”. Patronat medialny nad Herbertiadą objęło Polskie Radio Koszalin.


KK/ez