fot. pixabay.com
Mieszkańcy Gryfic, Darłowa i Polanowa już niedługo będą mogli korzystać z nowych, estetycznych targowisk. Unijne fundusze wesprą również inwestycje służące aktywnemu wypoczynkowi. W tej sprawie sześć umów z beneficjentami podpisali wicemarszałkowie województwa Jarosław Rzepa oraz Tomasz Sobieraj.

Alejki spacerowe, place rekreacyjne, altany, miejsca zabaw dla dzieci czy siłownie pod chmurką to miejsca, które pojawią się na terenie miasta i gminy Polanów oraz miejscowości Rusinowo (gm. Postomino). Zadania zostaną zrealizowane dzięki Europejskiemu Funduszowi Rolnemu na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich, w ramach lokalnego działania kierowanego przez społeczność.

Lokalne produkty zyskają cztery nowe miejsca do promocji w województwie zachodniopomorskim. W Polanowie i Gryficach będą to targowiska wybudowane od podstaw, natomiast w Darłowie jedno miejsce zostanie nowo wybudowane, a drugie zmodernizowane. 3,5 mln zł to kwota wsparcia tych czterech inwestycji.

Polanów, Gryfice i Darłowo to beneficjenci pierwszego naboru wniosków na operacje typu „Inwestycje w targowiska lub obiekty budowlane przeznaczone na cele promocji lokalnych produktów”. Rozstrzygnięty właśnie nabór to łącznie 12 nowych targowisk ze wsparciem PROW na kwotę 10 mln zł. Dotacja trafi również do: Kołobrzegu, Połczyna-Zdroju, Dąbek, Barwic, Morynia, Dębna, Barlinka, Choszczna i Pełczyc.

WZP/ds