fot. Anna Popławska
Dla starszych mieszkańców Sianowa przygotowano dziś wspólne śpiewanie, tańce i poczęstunek. To nie wyjątek - miasto wspiera swoich seniorów przez cały rok.

- To oderwanie od codzienności. Okazja do miłego spotkania z innymi. Chodzi przecież o to, by nawet w starości życie upływało w radości i na wesoło - mówili naszej reporterce sianowscy seniorzy.

Burmistrz Sianowa Maciej Berlicki podkreśla, że takie inicjatywy są bardzo potrzebne, bo osób starszych w gminie wciąż przybywa. Z myślą o nich w budynku dawnej szkoły podstawowej numer 1 powstaje dom dziennego pobytu „Senior Plus”. Będzie w nim miejsce na różne aktywności osób starszych.

- Począwszy od aktywności fizycznej, przez zajęcia edukacyjne np. z zakresu obsługi komputera, po spędzanie czasu z wnukami kończąc. Liczę też na to, że seniorzy sami będą podpowiadać, co chcą robić i jak spędzać czas. To ma być przecież ich dom - mówi Maciej Berlicki.

Dom „Senior Plus” w Sianowie ma być gotowy do końca roku.

W mieście działa też Sianowska Akademia Seniora. Obecnie na zajęcia uczęszcza do niej 130 osób. 1 grudnia rozpocznie się nabór kolejnych chętnych.

ap/ar

fot. Anna Popławska

Posłuchaj

sianowscy seniorzy o dzisiejszym spotkaniu
Maciej Berlicki, burmistrz Sianowa