16 listopada minęły dwa lata od chwili zaprzysiężenia rządu Beaty Szydło. Politycy Prawa i Sprawiedliwości odwiedzają różne miejscowości i przedstawiają dokonania rządu w minionym okresie. Dziś byli w Szczecinku.

Paweł Szefernaker, minister w Kancelarii Premiera i posłanka Małgorzata Golińska przedstawili lokalnym dziennikarzom dokonania ekipy Prawa i Sprawiedliwości w regionie, będących spełnieniem obietnic wyborczych.

- Najważniejszą sprawą jest rozwój infrastruktury komunikacyjnej i tu mamy się czym pochwalić. W zaktualizowanym planie budowy dróg krajowych i autostrad w lipcu tego roku znalazło się 1,2 mld złotych na pierwszy odcinek drogi S11 Koszalin - Bobolice. Dziś mamy 8 mln złotych na prace przygotowawcze kolejnego odcinka Bobolice - Szczecinek. W kolejnych perspektywach finansowych będziemy dążyć do tego, żeby Koszalin połączyć z Poznaniem - zapowiedział Paweł Szefernaker.

Minister mówił też o modernizacji linii kolejowych m.in. ze Słupska do Szczecinka i wprowadzeniu szybkich połączeń kolejowych z Warszawą i Poznaniem. Z kolei posłanka Małgorzata Golińska mówiła m.in. o edukacji, gospodarce komunalnej, służbie zdrowia i infrastrukturze sportowej.

- Ponad 4 mln wydaliśmy na obiekty sportowe w naszym regionie. Są to chociażby stadiony lekkoatletyczne w Szczecinku, Kołobrzegu, czy Ustroniu Morskim, bieżnia lekkoatletyczna w Bornem Sulinowie, czy hala sportowa w Bornem Sulinowie. Jeżeli chodzi o ochronę zdrowia, szpital szczecinecki otrzymał dofinansowanie na oddziały SOR, OIOM i oddział pediatryczny. Dofinansowanie na sprzęt neonatologiczny otrzymał natomiast szpital w Koszalinie - powiedziała Małgorzata Golińska.

Minister Paweł Szeferanker zapowiedział, że w zbliżających się wyborach samorządowych Prawo i Sprawiedliwość będzie starało się wystawić we wszystkich gminach swoich kandydatów na radnych. Dodał, że dla regionu opracowywany jest wspólny program wyborczy.

Potencjalni kandydaci na prezydentów i burmistrzów większych miast zostaną przedstawieni na początku roku.

rb/ar

Posłuchaj

posłanka Małgorzata Golińska o edukacji, gospodarce komunalnej, służbie zdrowia i infrastrukturze sportowej
minister Paweł Szefernaker o rozwoju komunikacji w regionie
minister Paweł Szefernaker o planach wyborczych Prawa i Sprawiedliwości