fot. KPP Piła
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pile zatrzymali w pościgu 41-letniego mieszkańca Poznania, który wtargnął do jednego z punktów usługowych i zagroził pracownikowi pozbawieniem życia. Napastnik dodatkowo kopnął pokrzywdzonego w brzuch i uciekł.

Do tych dramatycznych wydarzeń doszło we wtorek. Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Pile otrzymał informację, że do jednego z punktów usługowych na terenie miasta wtargnął mężczyzna i zagroził pracownikowi śmiercią, jednocześnie kopiąc go w brzuch. Następnie uciekł z miejsca zdarzenia. Rozmówca przekazał informację, że sprawca prawdopodobnie posiada przy sobie niebezpieczne narzędzie, jednak nie był w stanie określić i sprecyzować dokładnie, o jaki sprzęt chodzi.

Policjanci szybko wpadli na trop sprawcy, ustalając, że porusza się on seatem ibizą. Kierowca nie zatrzymał się do kontroli. Po kilkuminutowym pościgu mężczyznę zatrzymano na skrzyżowaniu ulic Bydgoskiej i Roosevelta.

41-latek został przewieziony do policyjnego aresztu. Usłyszał zarzut gróźb karalnych, naruszenia nietykalności cielesnej oraz występku chuligańskiego. Grozi mu kilka lat więzienia.

Redakcja/KPP Piła/ar

fot. KPP Piła
fot. KPP Piła
fot. KPP Piła
fot. KPP Piła