W Jekaterynburgu w Rosji odbyły się 3. Mistrzostwa Świata Karate Kyokushin KWU. Reprezentacja naszego kraju zdobyła 3 medale. Jeden z nich przywiezie do Polski 21-letnia ustczanka.

Aleksandra Karpuk zdobyła srebrny medal Mistrzostw Świata Karate Kyokushin w kategorii Open kobiet. W drodze do finału pokonała trzy zawodniczki – z Malawi, Republiki Południowej Afryki i Litwy. Mimo złamanego palca Ola pokazała charakter i w finałowej walce zmierzyła się z 22-letnią greczynką Marią Papadopoulou. Po zaciętym pojedynku nasza zawodniczka musiała jednak uznać wyższość przeciwniczki. – Jestem bardzo zadowolona z występu, jednak oczywiste jest to, że czuję niedosyt. To mój drugi start na Mistrzostwach Świata. Na poprzednich nie udało mi się stanąć na podium, więc tegoroczny srebrny medal to bardzo duży sukces - powiedziała Polskiemu Radiu Koszalin.

W mistrzostwach wziął także udział zawodnik Koszalińskiego Klubu Karate Kyokushin Michał Bączyk, który stratował w kategorii mężczyzn do 70 kg. Także dla niego był to drugi występ w zawodach rangi Mistrzostw Świata. Reprezentant Polski w pierwszej walce pokonał zawodnika z Chile. W drugiej przegrał przez decyzję sędziów z reprezentantem Afganistanu.

Złoty medal dla Polski w kategorii kobiet do 70 kg zdobyła Agata Winiarska z Wrocławia, a brązowy - Marek Wolny z Tarnowskich Gór w kategorii mężczyzn do 90 kg.