fot. twitter.com/KancelariaSejmu
Politycy w Radiu Koszalin dyskutowali dziś między innymi o exposé premiera Mateusza Morawieckiego. Premier podkreślił w nim, że jego rząd będzie prowadził rozpoczęte przez Beatę Szydło sprawy.

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział rząd wolny od skrajności, który będzie łączył. Zapowiedział również wyznaczanie ambitnych celów polityki swojego gabinetu. Jan Kuriata z Platformy Obywatelskiej podkreślił w audycji „Po słowie”, że nie spodziewa się zbyt wielu zmian. - Premier Morawiecki sprawia wrażenie człowieka, który urwał się z księżyca. Tak jakby przez dwa lata nie był wicepremierem rządu. Słuchałem jego wystąpienia z coraz szerzej otwierającymi się oczami.

To jest kontynuacja dobrej zmiany - powiedział z kolei europoseł Czesław Hoc, ale jak dodał są także nowe propozycje: - Jest odpowiedzialna narracja w stosunkach międzynarodowych. Teraz są nowe wyzwania w aspekcie finansowym i premier Morawiecki ma w tym doskonałe rozeznanie.

Poseł Kukiz'15 Stefan Romecki uznał, że czas pokaże, czy nowy premier ma dobry, czy niedobry plan dla Polski. - Przez trzy miesiące mówiło się o rekonstrukcji rządu, a jak na razie jej nie było.

„Pan Morawiecki był przez dwa lata w ekipie rządzącej”, dlatego też poseł .Nowoczesnej Radosław Lubczyk zastanawia się, jaką siłę będzie miał jako premier nowego rządu - Nie ma znaczenia, kto będzie stał na czele rządu i tak wszystkim dowodzi prezes Kaczyński. Ja tylko zastanawiam się, jaka będzie rekonstrukcja.

Jan Głodny z Polskiego Stronnictwa Ludowego bardziej czekał na rekonstrukcję rządu, niż na nowego premiera. A wystąpienie, jak podkreślił, było bardzo ogólne. - Pan Morawiecki mówił w swoim wystąpieniu, że chce wyciągnąć rękę i uważam, że zawsze trzeba dać tę szansę. Jednak później było wystąpienie przedstawiciela klubu i człowiekowi załamują się ręce.

Premier w exposé dodał, że musimy się zjednoczyć. „Musimy się przekonywać, a nie pokonywać” - podkreślał Mateusz Morawiecki.

Redakcja/ez