Polscy sportowcy z medalami Halowych Mistrzostw Świata w Birmingham.

Polska sztafeta mężczyzn 4x400 metrów w składzie: Karol Zalewski, Rafał Omelko, Łukasz Krawczuk i Jakub Krzewina zdobyła złoty medal lekkoatletycznych halowych mistrzostw świata w Birmingham. Biało-czerwoni ustanowili nowy halowy rekord świata - 3 minuty, sekunda i 77 setnych (3:01.77). Drugie miejsce zajęli Amerykanie z czasem 3:01.97 - oni także zeszli poniżej poprzedniego rekordu 3:02.13. Trzecią lokatę wywalczyli Belgowie (3:02.51).

Srebrny medal wywalczyła polska sztafeta 4x400 metrów kobiet. Biało-czerwone w składzie: Justyna Święty-Ersetic, Patrycja Wyciszkiewicz, Aleksandra Gaworska i Małgorzata Hołub-Kowalik ustanowiły nowy halowy rekord kraju - 3:26.09. Zwyciężyły Amerykanki (3:23.85), a brąz wywalczyły Brytyjki (3:29.38). Drugie na metę wpadły Jamajki, ale zostały zdyskwalifikowane.

Wcześniej Marcin Lewandowski wywalczył srebrny medal w biegu na 1500 metrów. Polak osiągnął czas 3:58.39. Złoto wywalczył Etiopczyk Samuel Tefera (3:58.19), a brąz Marokańczyk Abdelaati Iguider (3:58.43).

Czwarty medal czwartego dnia mistrzostw zdobył Piotr Lisek w soku o tyczce.

W sobotę bieg na 800 metrów wygrał Adam Kszczot.