fot. pixabay.com
Dwa tysiące mieszkańców kamienic w pobliżu Dworca Północnego zostało prewencyjne ewakuowanych. Będą mogli wrócić do swoich domów, gdy saperzy zdetonują bombę, którą odkryto przez przypadek w czasie prac w tym rejonie.

Dwa tysiące mieszkańców kamienic w pobliżu Dworca Północnego zostało prewencyjne ewakuowanych. Będą mogli wrócić do swoich domów, gdy saperzy zdetonują bombę, którą odkryto przez przypadek w czasie prac w tym rejonie. Wstrzymano ruch pociągów, tych podmiejskich, jak i dalekobieżnych, w tym łączących Paryż z Londynem - Eurostar oraz Thalys, który biegnie do Brukseli. Zamknięto dla ruchu północną część paryskiej obwodnicy. Wstrzymano kursowanie w tej części stolicy autobusów. Nieczynne są pobliskie stacje metra.

Bombę amerykańskiej produkcji zrzucił brytyjski bombowiec w kwietniu 1944 roku. Teraz ładunek saperzy umieścili w wykopie o głębokości czterech metrów. Przysypali go trzymetrową warstwą piasku, co pozwoli ograniczyć skutki wybuchu, które i tak będą odczuwalne w promieniu dwustu metrów. Merostwo udostępnia tymczasowe schronienia i skromne posiłki przeznaczone dla ewakuowanych mieszkańców dzielnicy.

IAR/rż