fot. prk24.pl
W konsultacjach społecznych większość z ponad 1800 mieszkańców, którzy zagłosowali stwierdziła, że miasto zasługuje na nowoczesny stadion. Miałby on powstać na miejscu starego obiektu przy ul. Fałata.

Kolejnym etapem prac komisji zajmującej się koncepcją projektu będą wizytacje obiektów, które mogą być wzorem przy projektowaniu nowego stadionu w Koszalinie.

- Dzięki wyjazdom studyjnym będziemy mogli dobrać możliwie najlepszą pod względem funkcjonalnym i kosztowym koncepcję stadionu. Chcemy bowiem, by jak najbardziej odpowiadał on mieszkańcom Koszalina. Jednocześnie jego budowa musi być optymalna kosztowo, a warto podkreślić, że postawienie takiego obiektu kosztuje od kilkudziesięciu do nawet ponad stu milionów złotych - mówi Robert Grabowski, rzecznik ratusza.

Komisja ma zwiedzić trzy stadiony wytypowane przez wiceprezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej Jana Bednarka: - Lublin ma jeden z najnowocześniejszych stadionów w Polsce. Proponuję też zobaczyć stadion Cracovii w Krakowie oraz obiekt w Bielsku-Białej.

Zdaniem kibiców Gwardii, Koszalin zasługuje na nowy stadion, który odpowiadać będzie wszystkim normom, zarówno Polskiego Związku Piłki Nożnej, jak i UEFA oraz FIFA.

Wyjazdy studyjne komisji do spraw budowy stadionu miejskiego w Koszalinie odbędą się jeszcze w tym roku, a szacowany koszt jego budowy waha się od 120 do 170 milionów złotych.

mp/ar

poniedziałkowe spotkanie komisji zajmującej się koncepcją projektu (fot. Jarosław Ryfun)
Czytaj więcej

Posłuchaj

Robert Grabowski, rzecznik koszalińskiego ratusza
Jan Bednarek, wiceprezes Polskiego Związku Piłki Nożnej
kibice Gwardii Koszalin