fot. iszczecinek.pl
Bezpłatna komunikacja miejska to jeden z głównych punktów programu wyborczego burmistrza Daniela Raka. Teraz, kiedy powyborcze emocje opadły, pojawia się pytanie, kiedy mieszkańcy Szczecinka będą mogli jeździć autobusami za darmo.

- Mam nadzieję, że jeszcze w ciągu tego roku będziemy mogli dokonać zmian w budżecie i wprowadzić tę oczekiwaną przez mieszkańców inicjatywę. Przypomnę, że początkowo miała ona wejść w życie od roku 2020 - powiedział burmistrz w swoim exposé.

Od kilku tygodni w Szczecinku jest już 10 elektrycznych autobusów, które zostały zakupione przez Komunikację Miejską przy wsparciu funduszy zewnętrznych. Elektryki przechodzą testy i są przygotowywane do wyjechania na ulice miasta. Zgodnie z zapowiedzą, ma to nastąpić do 20 grudnia.

- Nie jest to nasze ostatnie słowo w tej sprawie. Będziemy chcieli wymienić całkowicie tabor autobusów - zapowiedział burmistrz.

W dalszych planach pojawia się także pomysł budowy stacji szybkiego ładowania autobusów na pętlach autobusowych. Przy takiej stacji autobusy, kończąc kurs, mogłyby podładować akumulatory przed wyruszeniem w kolejną trasę.

iszczecinek.pl/ar