fot. Aleksandra Kupczyk
W koszalińskim klubie garnizonowym Centrum Szkolenia Sił Powietrznych wystąpili młodzi artyści między innymi z Koszalina, Darłowa i Kołobrzegu.

Tegoroczny Przegląd zdominowały utwory związane z jubileuszem odzyskania przez Polskę niepodległości: - Zaprezentowaliśmy „Miasto '44”. To patriotyczny utwór, na pewno pasuje do całego festiwalu. Utwór bardzo piękny. Przekaz słów „Jesteśmy teraz wolni” - kiedyś ktoś musiał za to walczyć. Zaśpiewaliśmy o husarii „Polskie skrzydła”, bardzo chętnie śpiewam patriotycznie. Śpiewałyśmy „Tu wszędzie jest moja ojczyzna” i „Myślimy o Polsce”, ponieważ akurat obchodzimy 100-lecie niepodległości i bardzo lubię te piosenki.


Uczestnikami Przeglądu były dzieci i młodzież ze szkół podstawowych, ponadpodstawowych i z placówek kultury. Najlepsi wykonawcy otrzymali nagrody. Grand Prix przyznano zespołowi Majol z klubu wojskowego w Kołobrzegu. Laureatem w kategorii zespół młodszy został chór dziewczęcy z Pałacu Młodzieży w Koszalinie, zespół starszy - 13 i Przyjaciele, SP nr 3 w Darłowie. W solowych występach wyróżniono Mateusza Basiukiewicza z klubu wojskowego w Kołobrzegu (laureat kategorii solista młodszy), i Oliwię Świtlicką z klubu wojskowego w Kołobrzegu (laureatka w kategorii solista starszy).

Przegląd Piosenki Żołnierskiej , Harcerskiej i Turystycznej KAMASZ organizowany jest od 17 lat.

ak/aj

Posłuchaj

wrażenia publiczności
uczestnicy Przeglądu