fot. www.wup.pl
Ponad tysiąc ofert pracy i staży i 78 wystawców. W Koszalinie trwają przygotowania do 16. edycji Środkowopomorskich Targów Pracy GlobalLogic Job Fair 2018. Ich organizatorem jest Politechnika Koszalińska.

Jak podkreśla profesor Danuta Zawadzka, prorektor do spraw kształcenia, targi skierowane są nie tylko do koszalińskich studentów. Przyjść może każdy.

- Tegoroczna edycja gromadzi wystawców, którzy poszukają kandydatów różnego szczebla, dlatego obok studentów i absolwentów, zapraszamy wszystkie osoby poszukujące pracy. Targi pracy są formą wsparcia  w procesie dostosowywania się do wymogów rynku  pracy. Jest to miejsce spotkań przedsiębiorców i kandydatów do pracy.

Targi to także okazja do poznania pracodawców z całego regionu podkreśla przedstawiciel jednego z wystawców - Jakub Piniarski ze szczecineckiego Kronospanu.

- Same targi są taką platformą, gdzie młodzież i potencjalny pracodawca , szkoła, uczelnia wyższa mogą wspólnie się spotkać i przedyskutować opcje, jakie ma młodzież. W wielu przypadkach młodzież nie wie, że ma w swoim obszarze świetną bazę rozwoju pracownika, studenta.

Środkowopomorskie Targi Pracy GlobalLogic Job Fair 2018 w czwartek 22 marca w koszalińskiej hali widowiskowo-sportowej

rp/ds