fot. www.mobilnesymulatory.pl
Projekt "Europejski kierowca" umożliwi uczniom Zespołu Szkół Technicznych zdobycie prawa jazdy kategorii C i E jeszcze w trakcie nauki w szkole.

W jego ramach w placówce powstają nowe pracownie, w których realizowany będzie ten kierunek nauczania. Dziś wicemarszałek województwa Tomasz Sobieraj i starosta szczecinecki Krzysztof Lis podpisali umowę na dofinansowanie zadania ze środków RPO.
- Dzięki dofinansowaniu będziemy pierwszą w Polsce szkołą publiczną, która będzie posiadała symulator jazdy samochodem ciężarowym - mówi kierownik Warsztatów szkolnych Piotr Kochański:

- Symulator pozwoli nam skrócić czas nauczania kursu kategorii C, jak i kursu kwalifikacyjnego. Będzie zastępował rzeczywiste godziny jazdy. To wygląda podobnie, jak symulatorach lotu.

Uczniowie obecni przy podpisani umowy z zadowoleniem przyjęli nowy kierunek kształcenia. Jedynie uczniowie III klas ubolewają, że nie będą mogli skorzystać z nowego programu nauczania, bo w tym roku kończą szkołę.

W ramach projektu powstaną dwie pracownie z wyposażeniem, zostaną zakupione trzy pojazdy do nauki jazdy i symulator jazdy. Realizacja zadania rozpocznie się we wrześniu br. i pochłonie ponad 2 miliony 200 tysięcy złotych.

rb/ds