fot. ms.gov.pl
W nocy sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu Bogdana K., który jest podejrzany o wręczenie posłowi Gawłowskiemu z PO łapówki i apartamentu w Chorwacji. Do informacji dotarł dziennikarz śledczy TVP Cezary Gmyz.

Z informacji uzyskanych przez Cezarego Gmyza wynika, że biznesmen Bogdan K. usłyszał zarzuty wręczenia politykowi PO łapówki w wysokości 300 tysięcy złotych oraz przekazania apartamentu w Chorwacji wartego ponad 200 tysięcy złotych. Może mu grozić do 12 lat więzienia.

Biznesmen został zatrzymany przez ABW w piątek. Zarzuty usłyszeli także Piotr i Halina K., teściowie pasierba posła Platformy Obywatelskiej Stanisława Gawłowskiego, którzy są właścicielami domu w Chorwacji.

Jak ustalił Gmyz, chodzi o budowę portu śródlądowego na zlecenie starostwa powiatowego w Iławie. Biznesmenowi zarzucono również ustawienie przetargu w Zachodniopomorskim Zarządzie Melioracji i Urządzeń Wodnych w Szczecinie. Przetarg dotyczył doliny Parsęty i opiewał na 30 mln zł. Bogdan K. chciał przy pomocy łapówki zapewnić sobie przychylność posła dla swojej firmy przy realizacji inwestycji na rzecz ZZMiUW.

źródło: portal tvp.info

Czytaj więcej