Codziennie o godzinie 15:50, na antenie Polskiego Radia Koszalin, swoje opinie wyrażają znani, wyraziści publicyści, którzy współtworzą nowy program naszej stacji – cykl felietonów pn. „Loża Oszczerców”. Dziś był to Piotr Cywiński.

Piotr Cywiński to publicysta, komentator, felietonista, pisarz - wieloletni korespondent polskich mediów w Bonn i Brukseli oraz publicysta tygodnika „Wprost”. Publikował też m.in. w „Nowym Dzienniku”, „Przekroju”, „Tygodniku Solidarność”, „Rzeczpospolitej” i Uważam Rze”, obecnie publikuje m.in. w tygodniku „Sieci”. Opublikował dwie książki: "Sezon na Europę" (z Rogerem Boyesem) oraz "Koniec Europy", zbiory reportaży z Polski, Niemiec, Czech, Słowacji, Austrii, Słowenii i Włoch, oraz ze wschodniego pogranicza UE (z Rosji, Litwy, Łotwy, Estonii, Białorusi, Ukrainy, Rumunii, Mołdawii, Bułgarii i Turcji). Był korespondentem wojennym m.in. z Bałkanów i Ruandy.

Przypomnijmy, że cykl „Loża oszczerców" to nowość w ramach wiosennej ramówki Polskiego Radia Koszalin. Felietony przygotowują autorzy – każdy innego dnia tygodnia - znani z ocen i poglądów niebanalnych, czasem kontrowersyjnych, zatem niepozostawiających nikogo obojętnym.

W poniedziałek na naszej antenie pojawia się Piotr Cywiński, we wtorek – Piotr Gociek, w środę – Wojciech Cejrowski, w czwartek – Piotr Wielgucki - „Matka Kurka”, a w piątek – Aleksandra Jakubowska.

Redakcja

Posłuchaj

"Loża Oszczerców" - Piotr Cywiński 16.04