fot. materiały prasowe
Będzie można spotkać Indian i kowbojów, wziąć udział w warsztatach rysowania Myszki Mickey i zagrać w futbol amerykański. Znamy szczegóły kolejnej Nocy w Bibliotece, organizowanej przez Koszalińską Bibliotekę Publiczną.

W tym roku tematem przewodnim będzie Ameryka. To wybór nieprzypadkowy, podkreśla Barbara Wysmyk z Biblioteki. - Stany Zjednoczone są krajem, który produkuje tych dzieł kulturowych bardzo dużo. Na pewno w naszych zbiorach znajdziemy bardzo dużo takich rzeczy, które cieszą się ogromną popularnością. To nie tylko książki, ale także audiobooki i muzyka. Jest to forma promocji naszych zbiorów.

Podczas "Amerykańskiej nocy w bibliotece" będzie można zwiedzić niedostępne na co dzień zakątki biblioteki. Będą spotkania z pisarzami, pokazy filmów, ale nie tylko. - Podczas nocy będzie można również rzucić kapeluszem na głowę kowboja, zagrać w bingo, wkroczyć w krainę pop-artu, do wioski indiańskiej, ale także dostać certyfikat małżeństwa od samego Elvisa.

Uczestnicy "Amerykańskiej nocy w bibliotece" obejrzą też ciekawe wystawy. Wśród nich między innymi ekspozycję poświęcona historii NASA, ale nie tylko, zapowiada Anna Kowal z Biblioteki. - Dostaliśmy możliwość pokazania kolejnej wystawy, tym razy kajakarzy, którzy podróżowali wzdłuż Wielkiego Kanionu. Pokazuje ona, że to miejsce nie tylko piękne, ale także niebezpieczne.

"Amerykańska noc w bibliotece" odbędzie się 20 kwietnia (piątek, początek, godz. 17, koniec godz. 22.30). Udział w niej jest bezpłatny.

AP/ez