fot. gov.pl
Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że nowym ministrem cyfryzacji zostanie jutro Marek Zagórski.

"Jutro powołamy nowego ministra cyfryzacji, będzie to pan Marek Zagórski, który bardzo ładnie sprawdził się w kilku ostatnich miesiącach, jako osoba pełniąca obowiązki de facto, kierująca pracami tego resortu"- mówił premier. "Jesteśmy w epoce- takiej czwartej rewolucji przemysłowej, rewolucji cyfrowej, więc my ministerstwo cyfryzacji traktujemy, jako bardzo ważne ministerstwo, chcemy, żeby ono jak najbliżej współpracowało z przedsiębiorcami, żeby unowocześniało nasze usługi" - powiedział Mateusz Morawiecki. Dodał, że "Polacy już dzisiaj coraz częściej załatwiają swoje sprawy poprzez smsy i maila, nie muszą wychodzić z domu". "A więc taka nowoczesność, jest czymś, co nas bardzo interesuje, bo to jest wygoda dla obywateli, wygoda dla ludzi"" - podkreślił.

Kancelaria Prezydenta poinformowała, że Andrzej Duda jutro o 10.00 na wniosek premiera Mateusza Morawieckiego dokona zmiany w składzie rządu. Przewidziano wystąpienie prezydenta.

Marek Zagórski do tej pory był pełnomocnikiem premiera, który w jego imieniu kierował resortem cyfryzacji. Funkcję Sekretarza Stanu w Ministerstwie Cyfryzacji pełni od 16 września 2016 roku. Urodził się 6 sierpnia 1967 r. w Kamieniu Pomorskim. Ukończył pedagogikę na Uniwersytecie Szczecińskim oraz podyplomowe studia w zakresie finansów i bankowości w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Żonaty, ma dwoje dzieci.

IAR/ez