fot. Jarosław Ryfun
W XV festiwalu „Reflektor” uczestnicy zmierzą się z twórczością Wojciecha Młynarskiego, znakomitego polskiego poety, piosenkarza i satyryka. Jurorem i gwiazdą festiwalu będzie aktor teatralny i filmowy Piotr Machalica.

Festiwal skierowany jest do studentów szkół artystycznych oraz wychowanków i uczniów innych placówek edukacyjnych, rozwijających talent i pasję wokalną młodych artystów. Przesłuchania rozpoczną się w piątek.

Koncert laureatów XV OFPA Reflektor 2018 odbędzie się w sobotę. Młodzi artyści wystąpią w Studio im. Czesława Niemena w Polskim Radiu Koszalin. Początek o godzinie 20:00.

Koncert galowy, na którym posłuchać będzie można najciekawszych i najlepszych uczestników festiwalu odbędzie się w niedzielę o godzinie 18:00 w Bałtyckim Teatrze Dramatycznym.

Koncert połączony będzie z recitalem Piotra Machalicy. Recital „Mój ulubiony Młynarski” to hołd złożony Mistrzowi przez Piotra Machalicę, który piosenki Młynarskiego śpiewa od zawsze. Usłyszymy utwory autorskie, jak i znakomite przekłady, które stały się ważną częścią polskiej kultury, m.in. „Jeszcze w zielone gramy”, „Tango desperado”, „Nie ma jak u mamy”, „Bynajmniej”, „Moje ulubione drzewo".

md/ar