Mateusz Komar z grupy Voster Uniwheels Team wygrał wieczorny prolog wyścigu Bałtyk-Karkonosze Tour, który rozegrany został w Kołobrzegu.

Wyścig Bałtyk-Karkonosze Tour jest drugą najważniejszą wieloetapówką w Polsce po Tour de Pologne. Rozgrywany jest po raz 26. Zwycięzca prologu przyznał, że na jego sukces złożyła się praca całego zespołu.

- Sukces zawdzięczam całej mojej drużynie. Zameldowaliśmy się w finale w pięcioosobowym składzie i kontrolowaliśmy ten wyścig. Byliśmy dziś w dobrej dyspozycji więc finisz rozegraliśmy po naszej myśli - powiedział Mateusz Komar.

W Kołobrzegu kolarze najpierw ścigali się w czterech wyścigach eliminacyjnych. 28 najlepszych zmierzyło się później w finale na dystansie 12 okrążeń. Mimo chłodnego wieczoru wzdłuż trasy ustawiło się wielu kibiców.

- Jeżdżę do pracy na innego rodzaju rowerze więc z takim szybkim nie mam porównania. Wyścig jest bardzo widowiskowy. Podoba mi się - powiedział nam jeden z kibiców.

W środę kolarze wystartują w pierwszym etapie, który będzie wiódł z Kołobrzegu do Trzcianki. Wyścig zakończy się w niedzielę w Piechowicach. Na starcie stanęło 176 kolarzy z 26 ekip.