Alan Ames w Koszalinie | Źródło: Małgorzata Durska, Adam Iwaszkiewicz
61-letni obecnie Alan twierdzi, że w 1993 roku przeżył głębokie nawrócenie. Od tego czasu podróżuje po świecie i rozmawia z katolikami o ich wierze. W czwartek odwiedził Koszalin.

W koszalińskiej hali Gwardii odbyło się spotkanie z Alanem Amesem, mistykiem i charyzmatykiem, nawróconym gangsterem pochodzącym z Australii. Życiową przemianę przeszedł 24 lata temu. Od tamtego momentu jeździ po świecie, dzieląc się swoją historią, prowadzi także modlitwy o uzdrowienie.

- Moje życie było dalekie od ideału - było pełne grzechu. Byłem uzależniony od alkoholu i wielu innych rzeczy. Miałem na sumieniu straszne grzechy. Nie wierzyłem w Boga. On wyrósł z ciemności, w której żyłem. W jednej chwili napełnił mnie pełnią szczęścia. To była piękna sytuacja - życie bez narkotyków, bez alkoholu. Wszystkie nałogi opuściły mnie w jednym momencie - mówił.

Mistyk Alan Ames od kilku lat przyjeżdża do Polski, ale po raz pierwszy gościł w Koszalinie. Spotkanie odbyło się z błogosławieństwem bp. Edwarda Dajczaka. W wydarzeniu uczestniczyło kilkaset osób. - Fajne świadectwa, grzeszył jak mało kto, ale się nawrócił. Widać, że nie jest showmanem, tylko pokornym człowiekiem.

Alan Ames udzielił wywiadu Polskiemu Radiu Koszalin. Emisja w najbliższą niedzielę w Magazynie Katolickim. Organizatorami spotkania z mistykiem w hali Gwardii byli m.in. członkowie Fundacji "SMS z Nieba" oraz Wspólnoty św. Pawła. Spotkanie odbyło się z błogosławieństwem ks. biskupa Edwarda Dajczaka. Patronem medialnym wydarzenia było Polskie Radio Koszalin.

Alan Ames urodził się w ubogiej rodzinie na przedmieściach Londynu. Jako młody chłopak został członkiem gangu motocyklowego. Bezrobocie i brak wykształcenia zmusiły go do emigracji do Australii. Tam założył rodzinę, ukończył studia, zdobył dobrą pracę, ale nadal był daleki od Kościoła.

Jak twierdzi, w 1993 roku przeżył głębokie nawrócenie, które przewartościowało jego życie. Powrócił do życia sakramentalnego i Kościoła. W 1994 roku zaczął podróżować, by dawać świadectwo o swoim nawróceniu. Alan Ames jest też autorem bestsellera „Oczami Jezusa”, w którym zawarł zapis objawień, których - jak twierdzi - doznał.

Mimo wielkiej popularności jego osoby, jak i książek, które napisał, ze swej działalności nie czerpie zysków - poza kieszonkowym, które otrzymuje od swojego biskupa.


AW/red./ar/ez

Posłuchaj

Rozmowa z ks. Rafałem Jarosiewiczem i Sławomirem Kaczmarkiem